Petek Temizliği

 
kombi21

Petek temizliği işlemi ,Kombi Dükkanı firmamız tarafından  petekler ve kombi sökülmeden , etraf hiç kirletilmeden tesisat temizleme cihazı tesisatın bir noktasına bağlanarak yapılır . Petek temizliği için özel formülize edilmiş kimyasal ilaçlar kullanılarak petek içerisindeki çamur,pas, kireç ,tortu vb. pislikler temizlenir ve bu şekilde peteklerin daha düzgün ısı vermesi sağlanmış olunur. Petek temizleme işlemi ortalama orak 1-2 saat sürmektedir. Bu şekilde petekler daha verimli ısınır ve  ısıyı dışarı daha iyi verir bu sayede hem evin ısınması sağlanır hemde doğalgazdan tasarruf sağlanmış olunur.

petek-temizligi-01Ne zaman petek temizliği yapılmalı?

Peteklerin üst kısmı ısınıyor alt kısmı soğuk ise ; peteklerin içerisinde alt kısmında çamur tortusu oluşmuş olabilir bu yüzden petek temizliği yapılmalıdır.

Petekler eskisi gibi ısı vermiyorlarsa; petekler ilk takıldığı gündeki ısıyı vermiyorsa petek temizliği ve tesisat temizliği yapılmalıdır

Son petek ısınmıyorsa; peteklerde ve tesisat içerinde çamur, kireç ve tortudan dolayı kombiden son peteğe yeterince sıcak su sirkülasyonu gerçekleşmiyordur. tesisat boruları , radyatör vanaları tıkanmış olabilir. Bu sebepten petek temizliği yapılmalıdır.

Doğalgaz faturasında artış olduysa,  eskisi gibi ısınmamanıza rağmen doğalgaz faturası yüksek geliyorsa petek temizliği yaptırmalısınız. Petek temizliği sayesinde temiz petekler ile kirli petekler arasında %20- %30 oranında  doğalgaz tasarrufu olacaktır.

Kombi değişimi yapılacak ise; Kombi değişimi yapılmadan önce mutlaka petek temizliği ve tesisat temizliği yapılmalıdır. Yeni kombi kesinlikle eski kirli tesisata bağlanmamalıdır.

Peteklerin Üst kısmı soğuk ise ; peteklerin paslanması esnasında hava açığa çıkar. bu hava peteklerin üst kısmının soğuk kalmasına yol açar. sürekli bu peteklerin havasını almak gerekir. peteklerin temizliğini yaparak bu paslı ve kirli su temizlenmeli.  Ayrıca tesisata koruyucu sıvı dökülerek petekler ve kombi korunmuş olacaktır.

Petek temizliği fiyatları , dairenin büyüklüğüne, dairedeki petek sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebepten petek temizliği fiyatımızı öğrenmek için bize 0212 535 00 53 – 535 00 63 nolu telden ulaşabilirsiniz.

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

Danışma Hattı

dan-smahattiyenioval