Petek Temizliği

 

Danışma Hattı

dan-smahattiyenioval

Petek Temizliği

Petek temizliği doğalgaz tasarrufu sağlamak için yapılması gereken işlemlerin başında gelmektedir. Bilindiği üzere kalorifer tesisatında ısının %95  şini veren kalorifer petekleridir Bu ısının düzgün , verimli bir şekilde odaya geçiş yapabilmesi için peteklerin içinin temiz olması gerekir. Peteklerin içerisinde bulunan çamur, kir, tortu, kireç vb. maddeler sebebi ile ısı geçişi verimsiz olur . Bu durum doğalgaz faturasının yüksek gelmesine ve ısınamamaya yol açar. Radyatör temizliği sonrasına Ortalama %20 – %30 oranında tasarruf sağlanabilmektedir.   Tesisat sektöründe yıllardır hizmetonline-satis veren Kombi Dükkanı firmamız tesisat temizliği, petek temizliği konularında da müşterilerimize profesyonel hizmet sunmaktadır. Uzman personelimiz, kullandığımız profesyonel tesisat temizlik makinaları ve yurt dışından getirilen tesisat temizleme kimyasalları sayesinde radyatör ve tesisat temizliğini profesyonel zahmetsiz ve güvenilir bir şekilde yapmaktayız.

Tesisat temizliği ve petek temizleme işlemini radyatörleri sökmeden tesisat temizlik makinamız ve kimyasal solisyonlar (tesisat temizleme ilacı)  ile temizliyoruz. Peteklerin içerisindeki  tortu , çamur, kireç  vb. kirli tabakaları temizleyerek radyatörlerin daha verimli şekilde ısı vermelerini sağlamış oluyoruz.

Peteklerin içerisindeki bu kirlilik ancak kimyasal malzemeler ile çözülüp temizlenebilir. Sadece kombi suyu boşaltılıp doldurulmakla veya petekler sökülüp su ile çalkalamak yöntemi ile tortu kirliklik tamamıyla giderilemez. zaten peteklerin sökülüp , çalkalanıp tekrar yerine takılması oldukça zahmetli bir iştir. Piyasada bu şekilde çalışan bir çok usta ve firma bulunmaktadır. ayrıca antifriz ve benze kimyasallar kullanarak petek temizliği yapan kişiler petek temizliğini yapamadığı gibi kombi yede zarar vermektedirler. Bu sebepten petek temizlik işlemi için yetkili firmalarla çalışması önemlidir.

Kombi Dükkanı firmamız bir çok markanın bayiliğini yapmaktadır. Eca Kombi, Demirdöküm Kombi, Buderus Kombi, Viessman Kombi, Bosch Kombi, Ariston Kombi bayiliğini yaptığımız markalar arasındadır. Yoğuşmalı Kombi  ve İgdaş yetkili firmadır. Doğalgaz tesisatı, kalorifer tesisatı , kombi montajı konularında uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz. Tesisatla ilgili her türlü sorun görüş ve önerileriniz için bize ulaşın. Profesyonel kadro ve Güvenilir hizmet için bize ulaşın www.kombidukkani.com veya 0212 535 00 53 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Tags: , ,

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment