Tesisat Temizliği

 
kombi21

   Tesisat temizliği işlemi, tesisat temizlik makinası kalorifer tesisatının bir noktasından tesisata bağlanarak kimyasal ilaçlar yardımı ile tüm tesisat temizliği ve petek temizliği işlemlerinin yapılmasıdır. Radyatörlerin tek tek sökülüp su ile yıkanıp tekrar yerine montaj edilmesi işlemi tesisatın temizlendiği anlamına gelmez çünkü petekler tekrar yerine takıldığında tesisat boruları temizleme işlemi yapılmadığından kir, çamur,kireç ve tortular tekrardan peteklerin içerisine dolacaktır. bu sebepten tesisat temizliği ve petek temizliği işlemleri mutlaka tüm tesisatı kapsayacak şeklide yapılmalıdır.

petek-temizligi-01Tesisat temizliği işlemlerinde yapılan yanlışlardan biriside müşterilerimiz veya bazı tesisatçılar, tesisat suyunu boşaltıp , tesisata tekrar doldurma yapılarak  tesisatın temizlendiğini zannederler. fakat bu işlem sonucunda  tesisattaki kireç miktarı arttırılmış olur bu da tesisatın tıkanıklığını ve peteklerde çöken kireç miktarını arttırır. Çünkü şebeke suyu oldukça kireçlidir  tesisat suyu kalorifer devresi çalıştırıldığında 80-90 derecelere kadar çıkar  kalorifer devresi durdurulduğunda ise 20 derecelere kadar düşer bunun sonucunda su içerisindeki kireç tabana çöker ve tortu şeklinde petek ve tesisatın tabanında katman oluşturur. Tesisat suyu değiştirildiğinde bu tortu yerinde kalır. Yeni ilave edilen şebeke suyunun  içerisinde yine kireç vardır ve bu kireçte zamanla tortu şeklinde çöker ve bunun sonucunda tesisatta tıkanıklık oluşur bu tıkanıklıkta zamanla bir çok olumsuz şeylere sebep olacaktır. kombi eskisi gibi sirkülasyon yapamaz son radyatör az ısınır veya hiç ısı gitmez, peteklerin yarıya kadar kısmı ısınamaz, kombide arızalar artar, fatura tutarı artar vb. bir çok sorunla karşı karşıya kalınabilir.

Tesisat temizliği işlemi mutlaka jet pompalar vasıtasıyla kir,tortu ,kireç vb. pislikleri çözebilecek tesisat temizleme kimyasalları ile ve de bu işlemleri nasıl yapabileceğini iyi bilen bu işlemin eğitimini almış deneyimli ustalar vasıtasıyla yapılmalıdır. Kombi Dükkanı firmamız tesisat sektöründe uzun yıllar hizmet vermiş ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir firmadır. Tesisat temizliği ve petek temizliği işlemlerini kendi ustalarımız vasıtasıyla yapmaktayız. Tesisat temizliğini petek temizliğini konusunda bir çok firma ve usta bu işi yapmaya çalışıyor ve piyasada çok değişik fiyatlar veren ve değişik vaatler veren firmalar ve usta adı altında kişiler var.  bu işi bilmeyen usta ve firmalardan sebep müşteriler mağduriyetler yaşamaktadırlar. Bu sebepten tesisat temizliği petek temizliği yaptırmayı düşünüyorsanız tercihinizi sadece fiyat odaklı değil, evi kirletmeden işi yapabilecek, tesisatınızı gerçekten temizleyebilecek ve eskisi gibi ısınmanızı sağlayacak   güvenilir  firmaları tercih etmenizi öneririz.

Kombi Dükkanı firmamız bir çok kombi markasının bayiliğini yapmaktadır. Eca Kombi, Demirdöküm Kombi, Buderus Kombi, Ariston Kombi bunlardan bazılarıdır. İgdaş sertifikalı firma olan Kombi dükkanı firmamız yetki numaramız 12256 dır. Uzman ve yetkili kadrosuyla doğalgaz tesisatı, kalorifer tesisatı, kombi montajı, kombi değişimi, petek montajı, petek değişimi işlemlerinde sorunlarınızı çok iyi tesbit edip çözmektedir. GÜvenilir ve sorunsuz tesisat için mutlaka bize ulaşın

0212 535 00 53 & 0549 720 47 52

 

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

Danışma Hattı

dan-smahattiyenioval